Aktualności
01.03.2015

Kolejne Podwójne Mistrzostwo Powiatu dla „Mechanika”

Po zawodach powiatowych w koszykówce i siatkówce szkół średnich nadszedł czas na rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt i chłopców.

W klasyfikacji dziewcząt do rywalizacji przystąpiły reprezentacje trzech szkół średnich z Żywca.
W systemie rozgrywek „każdy z każdym” spotkały się zespoły ZSM-E, SMS ŻAPN oraz ZSE-G. Pierwszy mecz to emocjonujące starcie ekip „Mechanika” oraz SMS-a. Na prowadzenie pierwsze wyszły zawodniczki ZSM-E, po udanej akcji obronnej ataku rywalek. Zawodniczki SMS-a po kilku akcjach doprowadziły do pierwszego i jedynego remisu w tym meczu. Po pierwszej połowie zawodniczki „Mechanika” schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem (3:2). Po przerwie reprezentantki ZSM-E powiększyły przewagę w pewnym momencie meczu do 4 bramek. Mimo pressingu ze strony zawodniczek SMS ŻAPN dziewczyny z „Mechanika” utrzymały prowadzenie i wygrały spotkanie 10:9. Drugi mecz to pojedynek ZSE-G oraz SMS ŻAPN. Tylko na początku spotkania reprezentantki ZSE-G stawiały opór rywalkom. Wynik do przerwy to 4:2 dla SMS-a. Po przerwie zawodniczki SMS ŻAPN dołożyły 7 bramek i całe spotkanie zakończyły wynikiem 12:8. Teoretycznie po tym spotkaniu sprawa Mistrzostwa Powiatu nadal pozostawała otwarta. Szczypiornistki ZSM-E, aby zdobyć tytuł musiały pokonać rywalki z ZSE-G. Pierwsza połowa to wyrównana walka, która zakończyła się remisem 3:3. Druga część spotkania to mocna gra w obronie i wyraźna dominacja w ataku reprezentantek „Mechanika”, które zakończyły ten mecz wynikiem 11:4 i tym samym zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu w Piłce Ręcznej. Wicemistrzostwo dla zawodniczek SMS ŻAPN, a III miejsce dla reprezentantek ZSE-G.

Po dziewczynach do rywalizacji przystąpiły męskie reprezentacje ZSS, ZSAiO w Moszczanicy, ZSE-G, LO Kopernik, SMS ŻAPN oraz ZSM-E. W fazie eliminacyjnej rozgrywek LO Kopernika zagrał z ZSE-G, ZSAiO w Moszczanicy z ZSM-E, a SMS ŻAPN z ZSS. Do fazy finałowej awansowały drużyny ZSE-G, ZSM-E oraz SMS ŻAPN. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” w pierwszym spotkaniu spotkały się reprezentacje ZSM-E oraz ZSE-G. Wynik do przerwy to 6:3 dla „Mechanika”. W drugiej połowie spotkania chłopcy z ZSM-E powiększyli swoje prowadzenie i mecz zakończył się wynikiem 13:4.

Drugie spotkanie to rywalizacja pomiędzy SMS ŻAPN a ZSE-G. Wynik do przerwy to 4:1 dla SMS-a, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2 dla SMS ŻAPN.
Pierwsza połowa ostatniego spotkania między ZSM-E a SMS ŻAPN, decydującego o mistrzostwie zakończyła się wynikiem 7:4 dla „Mechanika”. W drugiej połowie zawodnicy ZSM-E piękną grą obronną i w ataku potwierdzili swoją dominację w całym turnieju i wygrali spotkanie wynikiem 15:9 zdobywając tytuł Mistrza Powiatu. II miejsce dla SMS ŻAPN, a III dla ZSE-G.